722 662 686
 

Vývoj hypotečních sazeb

1.3.2017
 

Zatímco v posledních měsících a letech letěly úrokové sazby hypoték přímo střemhlav dolů, teď už to tak jednoznačně platit nemusí. Situaci změnil nejen nový Zákon o spotřebitelském úvěru, u kterého se předpokládá, že by měl úroky u nově nabízených hypoték přeci jen trochu navýšit. Důvodem jsou i opatření České národní banky, ta totiž uspíšila konec stoprocentních hypoték. Dlouholetý úvěr teď není dostupný mladým jen tak, musí si nejprve našetřit alespoň deset (a lépe ještě více) procent z cílové částky.

Růst bude velmi pozvolná záležitost

Úrokové sazby porostou, ale určitě to nebude nijak rychle. Zatímco ještě kolem roku 2010 se běžná sazba úroků pohybovala kolem pěti procent, dnes už jsou prolomena magická dvě procenta. S cenou může zamíchat i velký zájem žadatelů, o hypotéky si totiž během ledna 2017 zažádalo více než osm tisíc lidí. A to není vůbec zvykem, naopak, v lednu totiž pravidelně zájem ochabuje. Všichni totiž tuší, že se bude zdražovat a chtějí si na poslední chvíli zajistit historicky nejvýhodnější úrokové sazby i pro sebe.

Úroky nemohly klesat donekonečna. Konkurenční boj na trhu je mezi bankami hodně tvrdý a nelítostný, ale stále jsou někde limity – a ty nedovolily jít například pod hranici půldruhého procenta. Doporučení (tedy de facto spíše nařízení) ze strany ČNB o tom, že by banky měly přestat se stoprocentními hypotékami a do budoucna nabízet maximálně osmdesátiprocentní hypotéky (tedy financovat jen 80 procent z odhadní hodnoty nemovitosti, která půjde do zástavy, zbytek musí mít našetřeno klient), to samozřejmě hypoteční trh také posune někam jinam.

Řešte svou hypotéku se specialistou! Díky crhypoteka.cz si můžete zajistit zajímavý úrok a pestrou paletu doplňkových služeb. Nechte řešení na profesionálech a získejte atraktivnější nabídku než při jednání na vlastní pěst. Je to vlastně docela snadná záležitost, stačí jen zanechat kontakt…

 
 
facebook

Výhody pro Vás

ikona Bez starostí
z pohodlí domova
ikona Srovnání všech
hypoték na trhu
ikona Aktuální ceny
a úroky
ikona Žádné náklady
navíc
ikona Osobní konzultace
s certifikovanými odborníky
ikona Rychlejší schválení
hypotéky
 

Naši partneři

Česká spořitelna
ČSOB
Equa bank
Fio banka
Hypoteční banka
Komerční banka
mBank
Moneta money bank
Reiffeisen bank
Sberbank
Unicredit Bank
Wüstenrot

Napsali o nás

Rychlé kvalitní a bez dalších reklam DOPORUČUJI

- Monika S.

Děkuji za odbornou pomoc se získáním hypotéky. A teď hurá stavět :-)

- Jaroslav K.

Nemohl jsem získat hypotéku vůči mým podmínkám, ale s pomocí jihočeskéhypotéky jsem jí získal. Děkuji moc za pomoc.

- Pavel J.

Uzavřela jsem hypotéku s nižším úrokem než který mi nabízeli jinde! Doporučuji.

- Jana T.

Po špatných zkušenostech, konečně někdo kdo mi byl ochoten pomoci.

- Ivana Š.

Zkusila jsem. Moc jsem nevěřila, ale příjemně mne překvapili! OPRAVDU zavolali, OPRAVDU POMOHLI! Vřele DOPORUČUJI! Nemusela jsem si brát dovolenou na obíhání bank.

- Věra H.

Je super, že existuje místo, kde mi poradili s refinancováním hypotéky. Jako laik se v tom úplně ztrácím a jsem moc ráda, že se o to postarali. Pán zavolal, sešli jsme se, předala jsem doklady a víc jsem se nemusela starat. Dopadlo to k mé naprosté spokojenosti, všechno za mě vyběhali a vyřídili. Ještě jednou díky a všem doporučuji.

- Aneta J.

     
1

Prosíme, vyplňte svůj e-mail, přejete-li si zaslat informativní PDF

Prosíme, vyplňte první písmeno abecedy

Zavřít formulář