722 662 686
 

Na co si dát pozor při výběru hypotéky

28.2.2017
 

Pokud jste se rozhodli financovat vlastní bydlení, je to do budoucna jistě velká zodpovědnost. Na jednu stranu projev dospělého jednání, na stranu druhou ovšem riziko, které je třeba pečlivě promyslet. Jde totiž o závazek na období celé generace, což se nikomu nepodepisuje právě snadno. Co všechno je třeba zohlednit při výběru hypotéky? Jak se nenapálit a najít co nejzajímavější úrokovou sazbu?

Pozor na poplatky, jsou záludné

Úroková sazba není to jediné, co byste měli zohlednit při výběru té pravé hypotéky. Jsou tu totiž i různé poplatky – za vedení účtu, za sjednání úvěru a tak podobně. Opatrně také na nejasné formulace ve smlouvě. Všechno si musíte nechat předem pečlivě vysvětlit, jinak byste neměli vůbec nic podepisovat.

Pečlivě si ověřte datum konce fixace úrokové sazby, banka vás totiž nemusí o ničem informovat. Nespoléhejte se ani na to, že by mohla snad hypotéka být otázkou jediného dne – vyřízení je sice o méně a méně nutných formalitách, ale pořád platí, že celý proces může trvat klidně i týden. Je proto nutné se obrnit trpělivostí. Neskládejte také zálohy předem! Nechte si nejprve úvěr schválit, pokud totiž máte nějaký nesplacený úvěr u dané banky, dost možná si snížíte hypotéku o pár desítek tisíc. Snižuje se tím totiž bonita klienta. Taková kreditní karta může ponížit celkovou bonitu klidně i o celou pětinu…

Sazby „již od“ jsou také hodně ošemetné. Všechno je třeba si pečlivě propočítat. Banka může chtít, abyste si založili i běžný účet. To zpravidla není nic hrozného, ale co životní pojištění nebo kreditní karta, kterou se vám bude snažit vnutit. Zkuste raději spolupráci s námi! Crhypoteka.cz znamená výhodnější sazby a rychlejší jednání, než když se odhodláte vybírat si hypotéku svépomocí. Navíc, služby profesionálů, to je vždy vítaná pomocná ruka!

 
 
facebook

Výhody pro Vás

ikona Bez starostí
z pohodlí domova
ikona Srovnání všech
hypoték na trhu
ikona Aktuální ceny
a úroky
ikona Žádné náklady
navíc
ikona Osobní konzultace
s certifikovanými odborníky
ikona Rychlejší schválení
hypotéky
 

Naši partneři

Česká spořitelna
ČSOB
Equa bank
Fio banka
Hypoteční banka
Komerční banka
mBank
Moneta money bank
Reiffeisen bank
Sberbank
Unicredit Bank
Wüstenrot

Napsali o nás

Rychlé kvalitní a bez dalších reklam DOPORUČUJI

- Monika S.

Děkuji za odbornou pomoc se získáním hypotéky. A teď hurá stavět :-)

- Jaroslav K.

Nemohl jsem získat hypotéku vůči mým podmínkám, ale s pomocí jihočeskéhypotéky jsem jí získal. Děkuji moc za pomoc.

- Pavel J.

Uzavřela jsem hypotéku s nižším úrokem než který mi nabízeli jinde! Doporučuji.

- Jana T.

Po špatných zkušenostech, konečně někdo kdo mi byl ochoten pomoci.

- Ivana Š.

Zkusila jsem. Moc jsem nevěřila, ale příjemně mne překvapili! OPRAVDU zavolali, OPRAVDU POMOHLI! Vřele DOPORUČUJI! Nemusela jsem si brát dovolenou na obíhání bank.

- Věra H.

Je super, že existuje místo, kde mi poradili s refinancováním hypotéky. Jako laik se v tom úplně ztrácím a jsem moc ráda, že se o to postarali. Pán zavolal, sešli jsme se, předala jsem doklady a víc jsem se nemusela starat. Dopadlo to k mé naprosté spokojenosti, všechno za mě vyběhali a vyřídili. Ještě jednou díky a všem doporučuji.

- Aneta J.

     
1

Prosíme, vyplňte svůj e-mail, přejete-li si zaslat informativní PDF

Prosíme, vyplňte první písmeno abecedy

Zavřít formulář